Momentálne pracujeme na odstránenie chyby - nefungujúce embedy v starších filmoch.
Ďakujeme za pochopenie.

VŠETKY NOVINKY UŽ OPRAVENÉ, pokiaľ Vám niečo chýba, kontaktujte nás na [email protected]
s pozdravom team najfilmy a najserialy

po novom S MINIMOM REKLÁM a VYSKAKUJÚCICH OKIEN

Životopisný film O Escobarovi jednoducho musíte vidieť30.10.2018
Životopisný film O Escobarovi jednoducho musíte vidieť

Jeden z najväčších a suverénne ten najbohatší kriminálnik všetkých čias. Aj taký bol Pablo Escobar, ktorého sa celý svet bál, a zároveň ho obdivoval. Pozrite si životopisný príbeh drogového baróna, ktorý vám ukáže biznis so životmi ľudí z úplne inej perspektívy.


Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný je príbeh inšpirovaný predovšetkým knihou od jeho manželky, ktorá mapuje život známeho zločinca. Ukazuje Escobara, ktorý sa vyšvihol zo skromných pomerov a so zločinom začal už ako dieťa. Medzi jeho kariérne schodíky patrilo napríklad kradnutie áut, ale aj náhrobných kameňov.

Veľmi rýchlo prišiel na to, že mu to na skutočné výnosy stačiť nebude a vstúpil do sveta drog. Jeho hlavným vývozným artiklom sa stal kokaín. Počas svojej kariéry sa stal hlavným dovozcom tohto bieleho prášku do USA. Až 80% prepašovaného kokaínu do Spojených štátov šlo práve od neho.

Escobar sa však vedel pracovať na viacerých postoch. Tým druhým bolo predovšetkým manipulovanie verejnosti. Odstraňovanie nežiadúcich politikov, sudcov a dokonca troch kandidátov na prezidenta Kolumbie. Bol známy svojou nemilosrdnosťou a krutosťou. Napriek tomu ho však bežný ľud miloval. Správal sa láskavo k svojej žene, rodine a chudobnejším obyvateľom Kolumbie, pre ktorých staval domy a zabezpečoval prácu. Na verejnosti bol veľmi obľúbený, takže bolo ťažké dostať ho za jeho zločiny do väzenia.

Keď pohár trpezlivosti pretečie, Escobar sa stáva najprenasledovanejším zločincom dvadsiateho storočia. Jeho neslávny koniec, ale predovšetkým cesta na vrchol, stoja za pozretie. Po filme v divákoch zostane trpká otázka: ako to mohlo zájsť tak ďaleko a koľko podnikateľov a politikov celého sveta je s týmto temným biznisom spojených?

Na kvalite filmu sa pričinil predovšetkým vynikajúci herec Javier Bardem v úlohe Escobara. V úlohe jeho manželky excelovala obľúbená herečka Penélope Cruz, ktorá si vás získa nielen dokonale stvárneným prerodom postavy, ale štýlovými outfitmi, ktoré zároveň ukazujú, a kým spôsobom sa menila a modernizovala latinskoamerická spoločnosť v druhej polovici 20. storočia. A že dvojici nechýba dokonalé súznenie a iskrí to tam ako o život? Nedivte sa, od roku 2 000 tvoria stabilný manželský pár.

Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...