Momentálne pracujeme na odstránenie chyby - nefungujúce embedy v starších filmoch.
Ďakujeme za pochopenie.

VŠETKY NOVINKY UŽ OPRAVENÉ, pokiaľ Vám niečo chýba, kontaktujte nás na [email protected]
s pozdravom team najfilmy a najserialy

po novom S MINIMOM REKLÁM a VYSKAKUJÚCICH OKIEN

Internet a moderné technológie? Tieto filmy vás presvedčia, že opatrnosť je na mieste30.10.2018
Internet a moderné technológie? Tieto filmy vás presvedčia, že opatrnosť je na mieste

Po tom, ako Jirka Král vydal dokument Bol som youtuber, ktorý má za sebou takmer dva milióny zhliadnutí, kde ukazuje, ako moderné technológie vstupujú do života mladých ľudí, ovplyvňujú ich a neraz im aj škodia, otvoril na verejnosti zasadnú otázku. Do akej miery vstupujú do nášho života média, technológie a internet? Akú skutočnú moc nad nami majú?


Ešte pred týmto dokumentom vzniklo niekoľko filmov, ktoré sa samotnej otázke, či nám hrozí zo strany médií a technológií nejaké nebezpečenstvo, intenzívne venujú. Ak si po ich pozretí zapnete niektorú sociálnu sieť či pustíte youtube video od mladého tvorcu, uvedomíte si, že filmová fikcia sa pomaly ale isto stáva realitou bežného života. Tieto dva počiny vám odporúčame my.

The Black Mirror

Tento seriál z dielne britských tvorcov nedá spať nejednému divákovi. Životy ľudí v blízkej budúcnosti sú v plnej miere ovplyvňované modernými technológiami. Tie umožňujú všetko – skontaktovať sa so svojím milovaným zosnulým, prehrávať čas či sledovať život ostatných okolo nás. Na jednej strane vzrušujúce, no na druhej strane devastačné technológie, ktoré začínajú byť skutočnosťou a ohrozujú samotnú existenciu ľudstva. Surový, otvorený a scenárovo dokonale zvládnutý seriál si obľúbili kritici aj diváci po celom svete.

Odpojiť

Výnimočný filmový počin z roku 2012 natočený v štýle tradičného „preplietania“ ľudských osudov. Známych, susedov, cudzích aj kolegov spája jedna vec. Rozvíjajúca sa závislosť na moderných technológiách.

Sledovanie cudzích životov, kyberšikana, práca na internete či zamilovanosť do vlastného telefónu, to všetko sú civilizačné ochorenia tejto doby. Všetci postihnutí pomocou médií a technológií utekajú od svojich najbližších, napriek tomu, že túžia po jedinom – ľudskom kontakte. Kto z nich sa dokáže odpojiť a kto stratí všetko? Tento film vás udrží v napätí až do konca.

Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...