Momentálne pracujeme na odstránenie chyby - nefungujúce embedy v starších filmoch.
Ďakujeme za pochopenie.

VŠETKY NOVINKY UŽ OPRAVENÉ, pokiaľ Vám niečo chýba, kontaktujte nás na [email protected]
s pozdravom team najfilmy a najserialy

po novom S MINIMOM REKLÁM a VYSKAKUJÚCICH OKIEN

Filmy o hudbe, ktoré vás prinútia sadnúť za klavír30.10.2018
Filmy o hudbe, ktoré vás prinútia sadnúť za klavír

Prvý október je v kalendári známy aj ako Medzinárodný deň hudby. Či už vás výkony muzikantov nechávajú chladnými, alebo sa pri tónoch hudby radi zasnívate, filmy o hudobných génioch a ich nie jednoduchom živote sa vám určite budú páčiť.


Zaujímavý príbeh a nezabudnuteľné tóny vás možno prinútia po rokoch sadnúť za klavír alebo prevetrať zaprášené CD-čka zo strednej školy.

Amadeus

Klasika medzi filmovými klenotmi. Ak ste tento pozoruhodný intímny pohľad do „zákulisia“ mozartovej éry a života nadaného no detinského génia, je najvyšší čas to napraviť. Životopisný príbeh o stúpajúcej hviezde slávneho Wolfganga Amadea Mozarta okorenený o lásku, žiarlivosť a hľadanie zmyslu života a nedotknuteľnosti talentu priviedol až k Oscarovi český režisér Miloš Forman.

Piano

Nádherný príbeh o láske a vášni v mnohých podobách, nielen tej medzi deťmi a rodičmi, ale aj k umeniu a samozrejme, zakázaná láska vydatej ženy. Film Piano zostal napriek silnej atmosfére, skvelým hereckým výkonom, kamere a samozrejme, výnimočnej filmovej hudbe krátko po svojom nakrútení takmer zabudnutým dielom.

Oscarom ovenčený príbeh je zaujímavý najmä tým, že je celý nekrútený len v austrálsko- novozélandskej koprodukcii. Mimochodom, scéna, v ktorej hrá hlavná hrdinka na klavíri čakajúc na osamelej pláži, patrím k jedným z najsilnejších momentov vo filmovom svete.

Whiplash

Milujete jazz? V tom prípade si tento príbeh mladého bubeníka, ktorý sa snaží presadiť v tvrdej konkurencii školy a pod prísnym vedením nekompromisného učiteľa Fletchera. Učiteľ vie, ako zo študentov drilom a tvrdosťou dostať to najlepšie – avšak kde sú hranice medzi tvrdou prácou a posadnutosťou?

Citlivý, autentický a naliehavý príbeh o tom, ako medzi stovkami talentov nájsť ten najvýraznejší, je debutom vynikajúceho režiséra Damiena Chazzelleho, ktorá sa dočkala piatich nominácií na Oscara, z ktorých nakoniec premenila tri.

La vie en rose

Na záver príbeh, ktorý dôverne pozná celý svet. Životopisný príbeh legendy spevu Edith Piaf, ktorá rozprávala o svojom sklamaní aj radosti prostredníctvom spevu, priniesol hlavnej predstaviteľke Marion Cotillard oscarovú sošku. Ak máte radi príbehy plné lásky a drámy, tento film je pre vás ako stvorený.

Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...