1xbet
1xbet

Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)

Český dabing

Dráma , Krimi

95%
49.3%

Pozri si aj ďalšie filmy

Za plotom (2006)
Za plotom (2006)

Za plotom (2006)

Animovaný | Dobrodružný |
Český dabing CZ Dab
Newness (2017)
Newness (2017)

Newness (2017)

Dráma |
České titulky CZ Tit

Vykúpenie z väznice Shawshank

  • USA 

    The Shawshank Redemption

  • Česko 

    Vykoupení z věznice Shawshank

Drama / Krimi

USA, 1994, 142 min

Režie:

 Frank Darabont

Předloha:

 Stephen King (povídka)

Scénář:

 Frank Darabont

Kamera:

 Roger Deakins

Hudba:

 Thomas Newman

Hrají:

 Tim RobbinsMorgan FreemanBob GuntonWilliam SadlerClancy BrownGil Bellows,Mark RolstonJames WhitmoreJeffrey DeMunnLarry BrandenburgNeil GiuntoliDavid Proval,Jude CiccolellaPaul McCraneAlfonso FreemanNed BellamyJames BabsonRenee Blaine,Frank MedranoDon McManusBrian LibbyDion AndersonJoseph Ragno

Obsah


  • Strach robí z ľudí väzňa . Nádej im dáva krídla . Film natočený podľa novely Stephena Kinga . Strhujúci príbeh o priateľstve , nádeji a múdrosti s veľmi výraznými hereckými i charakterovými osobnosťami . Andy Dufresne ( Tim Robbins ) prichádza do väzenia v Shawshank ako nový väzeň podozrivý z vraždy . Spriatelí sa s doživotne odsúdeným Redom ( Morgan Freeman ) a spoločne sa snažia prežiť v neľudskom prostredí väzenského systému . Odmietajú upadnúť do rezignácie a dodávajú nádej sebe aj spoluväzňom . Film získal mnoho ocenení filmovej kritiky a vďaka svojmu hlboko humánnemu posolstvo , skvelým hereckým výkonom a pôsobivému spracovanie bol 7 x nominovaný na Oscara - za najlepší film , herca v hlavnej úlohe ( Morgan Freeman ) , najlepší scenár , kameru , hudbu , strih a zvuk .
  • zdroj: csfd.cz
Komentáre

lll 22.02.2017 18:10:38

môj naj film videl som ho už asi veľa krát ale prečo ho tu ohodnotili iba na 31% to pre mňa záhada ja by som mu dal 99,99% lebo na 100 nieje nič alebo je?

Odpovedať

lll26.03.2017 21:17:10

otravujem ja viem ale je to naj film a fakt super dabing ale prečo má furt iba 44%? no rambo či dajaky film o zombikoch dostane 70% jasné každý má iný vkus ale porovnajme dik opäť za filma :) a hej zase som ho čumel asi po xxxxx krát. ale čo aj takých ľudí berie bus na ni?

Komentovať (Meno "Admin" používa administrátor webu, za ostatné mená/prezývky nezodpovedáme)

Meno
Správa

Otvoriť playlist Načítať playlist Uložiť playlist Sem potiahni filmy, ktoré sa ti páčia...